Odpowiednie pory dnia przy fotografowaniu

Fotografia to fantastyczny sposób na to, aby uchwycić uciekający moment, ulotną chwilę, szczęśliwy czas. Może być artystyczna, ale często zdarza się, że jest po prostu ważnym elementem pamiątkowym i wówczas jakość zdjęcia ma mniejsze znaczenie. Bez względu na to, jaki rodzaj fotografii się wykonuje, można to robić ze smakiem, wykorzystując pewne zasady, które sprawią, że każde zdjęcie będzie oddziaływało estetycznie na emocje odbiorcy.

Kiedy zdarza mi się robić zdjęcia krajobrazom, zawsze staram się trzymać pewnych reguł, dzięki którym da się wyłapać wszystko, co potrzebne dla stworzenia prawdziwie artystycznej fotografii. Dzięki temu światło będzie wykorzystane w pełni. Co ciekawe, można je wykonać zarówno przy pomocy sześciokątnych obiektywów, jak i aplikacji na smartfona.

Najważniejszą zasadą, którą stosuję, jest wychodzenie w plener o określonych godzinach dnia, kiedy światło najbardziej sprzyja, a widoki są najpiękniejsze. Oczywiście takie wyjścia trzeba odpowiednio zaplanować, sprawdzić pogodę, przygotować odpowiednie urządzenia. Czasem trzeba poczekać, aż pojawi się odpowiednie światło (np. rozpocznie się zachód słońca), bo tylko wtedy da się pstryknąć najlepsze ujęcie. Wschód słońca to tez odpowiednia pora na łapanie światła.

Planowanie przy fotografii jest nieodzowne. Trzeba obrać jakiś schemat postępowania, aby wyniki pracy były naprawdę dobre.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s