Fotografia krajobrazowa

Fotografią krajobrazową zainteresowałem się przez czysty przypadek. Okazało się, że podczas wakacji będę miał okazję opiekować się domem mojego dziadka, który zlokalizowany jest na terenie jednej z mazurskich wsi. Już jako mały chłopiec lubiłem tam przyjeżdżać, ale wówczas nie byłem chyba jeszcze w stanie docenić piękna otaczającej to miejsce przyrody. Teraz, kiedy mam już swoje lata i niejeden fotoreportaż wykonałem, uderzyła mnie osobliwość tej okolicy.

Już pierwszego dnia pomyślałem o sfotografowaniu różnych miejsc, które wpadły mi w oko podczas dojazdu na miejsce. W związku z tym po dotarciu do domu dziadka nawet się nie rozpakowałem. Postanowiłem fotografować krajobrazy, które oddają piękno natury nienaruszonej jeszcze przez człowieka. Mimo, że w okolicy znajduje się bardzo dużo ośrodków agroturystycznych i zamieszkanych domostw, bardzo duży obszar wsi wygląda na nieskażony jakąkolwiek cywilizacją.

Uchwycone przeze mnie krajobrazy przedstawiają przede wszystkim drzewa i inne rośliny, które wydają się rosnąć w praktycznie wszystkich kierunkach. Krajobrazy bardzo dobrze wyszły na fotografiach, również ze względu na sprzyjającą pogodę. Planuję wrócić do domu dziadka w zimie, kiedy krajobrazy ulegną licznym zmianom i będę mógł uchwycić ich piękno w zupełnie nowej, nieznanej mi jeszcze formie.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s