Kariera w fotografii reklamowej

Kiedy skończyłem studia, przez długi czas nie mogłem znaleźć pracy. Podejmowałem się różnych zleceń, ale nie rozwijałem się ani jako grafik, ani jako fotograf. Pewnego dnia otrzymałem propozycję uczestniczenia w sesji fotografii produktowej. Konieczne było zrobienie bardzo wielu zdjęć produktów, więc zajęło się tym kilku fotografów. Spodobało mi się to zajęcie, więc postanowiłem spróbować swoich sił w fotografii reklamowej.

Od początku zacząłem też uczestniczyć w obróbce gotowych zdjęć. Fotografia reklamowa wymaga pewnego rodzaju sterylności, dlatego wszystkie ujęcia musiały być nieskazitelne pod względem kolorystyki, kadrowania oraz ogólnych walorów estetycznych. Z czasem zacząłem też realizować bardziej złożone sesje, w tym również plenerowe. Zawsze lubiłem korzystać z naturalnego światła przy fotografowaniu, dlatego w swoim studiu używam go, kiedy tylko mogę.

Obecnie fotografia reklamowa jest głównym źródłem mojego dochodu. Realizuję zarówno małe zlecenia dla niedużych sklepów internetowych szukających dobrych zdjęć do katalogów, jak i wykonuję spore sesje dla poważnych przedsiębiorstw zainteresowanych efektowną wizualnie kampanią reklamową w internecie oraz pismach branżowych. W niedalekiej przyszłości planuję zająć się również fotografią korporacyjną, biznesową oraz wizerunkową.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s